Рома записа четвърта поредна победа в първенството на Италия. В среща от 31-ия кръг, „вълците" се наложиха с 2:0 като гост над Сасуоло.

Проекто-националът на Италия Матиа Дестро откри резултата в 16-ата минута. Наинголан се възползва от груба грешка в защитата на Сасуоло и веднага изведе Дестро на стрелкова позиция, а за последния бе детска игра да прехвърли Пеголо и да изведе своите напред.

Най-дискусионният момент в срещата дойде в 36-ата минута, когато Сансоне нахлу в полето, финтира Бенатиа, който леко го задържа с една ръка. Сансосе се свлече не терена като посечен, търсейки наказателен удар. И тук започна шоуто на Никола Рицоли. Главният съдия първо подмина ситуацията, след малко опбаче размисли и посочи бялата точка. Последва разговор с почти всички футболисти на терена, консултация с другите съдии и след около 3 минути в спорове и полемики, Рицоли отново промени решението си и отмени дузпата.

В началото на второто полувреме гостите можеха да сложат край на спора, но Матиа Дестро този път шутира слабо и право в Пеголо.

В продължението на срещата, след нова груба грешка в защитата на домакините, Тоти изведе Бастош, който с прецизен шут с левия крак оформи крайното 0:2.

Благодарение на успеха Рома събра на сметката си 70 точки, с 11 зад лидера Ювентус.