Болоня записа победа в мач от 27-ия кръг на Серия А. "Червено-сините" се наложиха с 3:1 у дома над Сампдория.

Българският национал Валентин Антов остана резерва и не се появи в игра. Неговият тим е на 12-ото място с 31 точки. Самп пък е с позиция по-нагоре с 1 пункт повече.

Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Муса Бароу скочи, за да засече центриране и да забие брилянтен удар с глава в левия ъгъл на вратата за 1:0 за домакините.

Петко Христов с признание от клуба си в Италия

Избраха го за най-добрия защитник на Про Верчели

Десет минути по-късно Самп изравни. Фабио Куалярела намери пространство в наказателното поле, за да засече центриране и да изстреля топката за 1:1.

В 41-ата минута, Матиас Сванберг достигна до топката на границата на наказателното поле и стреля от движение без да се двоуми за 2:1. В 70-ата минута Роберто Сориано си освободи пространство след добро подаване в наказателното поле и оплете топката в мрежата за крайното 3:1.

Шест минуту по-късно попадение на Болоня не бе зачетено заради засада.

В другия кръг, отборът на Валентин Антов играе с Кротоне.