Отборите на Болоня и Лацио спечелиха последните си мачове за тази година в италианската Серия "А". Двете селекции ще посрещнат идея по-ентусиазирано празниците, след като спечелиха своите гостувания в 19-ия кръг.

Селекцията на Синиша Михайлович демонстрира класа и триумфира насред негостоприемния стадион на Сасуоло с 3:0. "Рособлу" подсигури всичко в своя полза още до почивката, когато вече водеше с 0:2. Точни бяха Орсолини и Хики. В последната минута на срещата пък успя да се разпише Сантандер.

Ювентус победи Каляри с 2:0 в Серия А

След тежкия полусезон - Ювентус ще зимува близо до топ 4

Моиз Кийн отбеляза първия гол в Торино

По този начин Болоня сложи край на серията си от три поредни загуби и вече е на 10-то място в класирането. Сасуоло ще посрещне 2022 година под №12.

Снимка 558273

Източник: EPA/БГНЕС

По същото време Лацио нямаше особени проблеми с новаците от Венеция. "Бианкочелестите" си тръгнаха с трите точки от "Пиерлуиджи Пенцо" след победа с 3:1. Всичко стартира повече от добре за столичани, които откриха още в третата минута чрез Педро. До полувремето Форте все пак вкара изравнителното попадение за венецианци. През втората част обаче Лацио наложи волята си с голове на Ачерби и Луис Алберто. Малко преди точния изстрел на испанеца, директен червен картон получи Тесман.

Гасперини остана със смесени чувства след хикса с Дженоа

Ето какво заяви

Лацио се изравни по точки с Рома и Фиорентина, които имат по 31 пункта. Венеция е под №16 със 17.