Отборите на Болоня и Фиорентина завършиха 1:1 в първия двубой за новия сезон в италианската Серия "А". Двубоят бе динамичен, като "виолетовите" могат да съжаляват, че не победиха, след като през второто полувреме доминираха. Бившият нападател на Фиорентина Пабло Освалдо откри резултата в 24-ата минута, наказвайки бившия си тим. Аржентинецът изведе Болоня напред, засичайки с глава центриране от корнер. След попадението гостите взеха инициативата и създадоха няколко положения. Попадение на Алберто Джилардино пък бе отменено поради засада.

На почивката наставникът на "виолетовите" Чезаре Прандели пусна в игра Адриан Муту. Румънският национал показа класата си и успя да изравни резултата с майсторски гол в 64-ата минута. До края гостите продължиха да владеят инициативата, но не успяха да стигнат до пълен успех.