Фиорентина продължава да бъде неизменна част от зрелищните мачове в Серия "А". Този следобед тосканци оцеляха в головото шоу срещу Болоня, триумфирайки насред негостоприемния "Ренато дал"Ара" с 3:2.

По този начин "виолетовите" се възползваха от снощната загуба на Рома и вече са на пета позиция във временното класиране. Серията от две поредни победи за Болоня беше развалени и хората на Сниша Михайлович остават осми.

Торино и Емполи завършиха 2:2 в мач от Серия "А"

Десет от Торино пропиляха два гола аванс срещу Емполи

Домакините останаха с човек по-малко в 30-та минута

"Виола" откриха в 33-ата минута, когато Малех надскочи всички при чудесно центриране на Гонзалес и с глава не остави шанс на Скорупски. До почивката Болоня намери сили да възстанови паритета. Муса Бароу се оказа непокрит в наказателното поле и от движение матира Терачано за 1:1.

Снимка 556129

Източник: EPA/БГНЕС

Малко след подновяването на играта Фиорентина си върна преднината. В 52-ата минута намиращият се в чудесна форма Кристиано Бираги, завъртя чудесно топката от фаул и я прати право в горния десен ъгъл.

За гостите стана още по-комфортно, когато Душан Влахович отбеляза дежурното си попадение. Този път от дузпа, отсъдена в 66-ата минута заради нарушение на Скорупски.

До края силите на Болоня стигнаха до попадение на Аарън Хики за крайното 2:3. Драматично добиране до точката на "рособлу" обаче не се осъществи.

Милан - Салернитана 2:0 в мач от Серия "А"