Италианският гранд Милан временно поведе колоната в Серия "А". "Росонерите" оправдаха очакванията и постигнаха триумф над новаците от Салернитана с 2:0. По този начин селекцията на Стефано Пиоли дръпна с две точки на досегашния водач Наполи, който тази вечер има тежък сблъсък с Аталанта.

Почивка в тази среща получи Златан Ибрахимович, който бе отстъпил мястото си в атака на младия Пиетро Пелегри.

Свирепо дерби: Жозе Моуриньо се изправя срещу голямата си любов

Двубоят е тази вечер от 19:00 часа

Дори и без Ибра, домакините подсигуриха своя триумф още до почивката.

Резултатът бе открит още в петата минута от Франк Кесие. Рафаел Леао сътвори обещаващ пробив по фланга, който завърши с пас за гореспоменатия ми съотборник. Котдивоарецът стреля през купа за играчи, за да не остави шанс на Вид Белец за 1:0.

В 18-ата минута белгийският национал Салемакерс вдигна на крака трибуните на "Сан Сиро", бележейки с прецизно изпълнение в далечния ъгъл на Салернитана. Голът беше негов първи за сезона, а след отбелязването той вдигна високо фланелка на своя колега Симон Кяер, контузил се тежко преди дни.

Снимка 556050

Източник: EPA/БГНЕС

До края Милан можеше да постигна далеч по-убедителен успех, ала на няколко пъти Браим Диас не съумя да отбележи от задължаващи позиции. Същото се отнасяше и за появилия се като смяна Жуниор Месияс.

Преди няколко дни Салернитана загуби със същия резултат от друг колос в Калчото - Ювентус. "Водните кончета" са на последно място с осем точки.