Бившият отбор на Валери Божинов - Пескара запази мястото си в Серия "B" след драматичен мач в Перуджа. Крайният победител беше определен след изпълнение на дузпи, при които щастието беше на страната на доскорошните съотборници на бившия български национал.

Пескара спечели първия мач с 2:1, а снощи отстъпи като гост със същия резултат. "Делфините" поведоха с гол на Мануел Пучарели в 15-ата минута, но много скоро Кристиан Куан изравни, а в 40-ата минута Федерико Мелкиори вкара второ попадение за Перуджа.

След почивката нови голове не паднаха и трябваше да се играят две продължения от по 15 минути. В тях не се случи нищо интересно и се стигна до дузпи. За Пескара пропусна само Кристиан Галано, а за Перуджа неточни бяха Кристиан Буонаюто и Пиетро Йемело.

В неделя е първият мач от финалния плейоф за влизане в Серия "А". В него съперници са Специя на Андрей Гълъбинов и Фрозиноне.