"Вълците" продължиха терора си над градския съперник

Патрик също се появява на терена, трудно обаче ще промени нещо в двубоя.

78′

Жълт картон за Марко Пароло

76′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 2:0!! НАИНГОЛАН!! Рома си оплете кошницата в 76-ата минута, когато "вълците" се добраха и до второ попадение. Раджа Наинголан открадна една топка около центъра, след което отправи своя специалитет удар от далечна дистанция. Изстрелът свари неподготвен Федерико Маркети, който не се намеси достатъчно добре и само видя как коженото кълбо посещава неговата мрежа за втори път.

66′

Провокацията на Строотман все пак взе жертва. Данило Каталди се подаде на емоциите и удари холандецът без топка, след което моментално бе изгонен от съдията Лука Банти. Юношата на Лацио напусна терена, въпреки че дори не бе по спортен екип.

65′

Жълт картон за Строотман, който отиде да се радва пред резервната скамейка на Рома.

64′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 1:0!! КЕВИН СТРООТМАН!! 120 секунди по-късно "вълците" все пак заслужено ликуваха. Бранителят на Лацио - Уолъс сътвори уникална глупост в защита, след като тръгна да финтира малко пред собствената си врата. От това се възползва Кевин Строотман, който сам срещу Маркети не пропусна да дави Курва Суд с огромна радост.

60′

ДЖЕКО! Точно след час футбол отборът на Рома се добра до най-доброто си положение в мача. Един Джеко се измъкна от персоналния си пазач и моментално насочи с глава едно отлично центриране на негов съотборник. На мястото си обаче беше Федерико Маркети, който по фамозен начин спаси своите от сигурен гол.

50′

Жълт картон за Антонио Рюдигер заради грубо влизане в краката на Балде Кейта.

48′

Тежък изстрел на Марко Пароло, който затрудно максимално Шчесни. Топката все пак попадна в неговата прегръдка.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Скучни заветни минути на полувремето, в които напрежението взима връх. Атаките са цяло събитие.

34′
Дали орлицата на Лацио ще донесе късмет днес на "бианкочелестите"? Припомняме, че птицата е роднина с орлицата Фортуна, която радва феновете на Лудогорец.

30′

Жълт картон за Лукас Биля, който събори Перес.

28′

Половин час след началото на дербито, тифозите на "Олимпико" станаха свидетели на страна и комична случка. Бруно Перес осъществи мощен пробив по крилото, след което бе съборен на границата на наказателното поле от капитана на Лацио - Билия. След няколко секунди чудене, главният съдия Лука Банди посочи дузпата, с което вбеси до краен предел футболистите на символичните домакини. Малко по-късно, реферът промени своето решение и даде пък пряк свободен удар за Рома, с което пък си навлече гнева и на "червената" половина на Рим.

19′

ЧИРО ИМОБИЛЕ Е ВСЕ ПО-БЛИЗО ДО ЦЕЛТА! Италианският национал получи топката на границата на наказателното поле. Въпреки трудностите, той я укроти, след което отправи изстрел въпреки подложения крак от страна на Манолас. Шутът му отново не намира очертанията на вратата.

17′
Двата тима почетоха с минута мълчание загиналите в самолетна катастрофа край Колумбия футболисти на Шапекоенсе.

12′

ИМОБИЛЕ! Марко Пароло изработи отлична ситуация за колегата му в атака Чиро Имобиле, който измежду трима бранители на Рома отправи много силен изстрел, минал над горната греда на вечния враг.

8′

В течение на срещата елементите на паника в отбраната на Рома се засилваха. При поредното положение Шчесни трябваше да излиза решително, за да избива топката на откъсващия се сам Балде Кейта.

4′

Силни начални минути за лациалите. Пред вратата на Шчесни се изпълниха два бързи корнера, като последният донесе и първата опасност в срещата. След кратко меле топката попадна в краката на Биля, който обаче прати коженото кълбо встрани от дясната греда.

1′

Алесандро Мурджиа

Ден след магическото Ел Класико, погледите на футболните запалянковци се отправят към италианското Калчо. Неделя следобед е време за фундаменталното дерби за цял Рим: Лацио - Рома. Припомняме, че къде на шега, къде на истина, тамошните тифози определят този сблъсък като "етническа война".

За първи път от доста време двата тима са в челните позиции на Серия "А". Триумф днес пък ще изкачи победителя максимално близо до втория Милан, който малко по-рано днес се измъчи сериозно срещу последния Кротоне.

Снимка 254859

С идея по-надъхани в срещата влизат символичните домакини, които са в изключителна серия от поредни победи.Въпреки липсата на някаква звездна селекция, Симоне Индзаги успя да изгради един боеспособен отбор, който играе еднакво добре както като у дома, така и като гост. Безспорният лидер пък е нападателят Чиро Имобиле, който в предни позиции си партнира по отличен начин с Балде Кейта и Фелипе Андерсон.

Часове преди столичното дерби, "бианкочелестите" бяха надъхани сериозно и от своите ултраси, които ги призоваха да ги зарадват с победа. На трибуните на "Олимпико" ще има и привърженици на Левски, за които е добре известно , че са побратимени с лациалите.

Снимка 257991

Големият проблем за гостите от Рома е свързан с контузията на Мохамед Салах, който ще бъде извън терените повече от 3 седмици. Добре известно е и състоянието на Алесандро Флоренци, който още дълго време ще гледа мачовете на любимия си тим от трибуните. В групата на "джалоросите" обаче победа Франческо Тоти, който достатъчно пъти е огорчавал вратата на големия враг. Специално за днешната среща, "вълците" ще сюрпризират с нови екипи.

ГЛЕДАЙТЕ ДЕРБИТО НА РИМ ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4