Беневенто почти изгуби надежда за оставането си в италианската Серия "А". "Вещиците" на Пипо Индзаги не успяха да сложат край на поредицата си от четири загуби, издънвайки се тотално в 37-ия кръг. "Джалоросите" не съумяха да победят вече изпадналия Кротоне - 1:1.

Първото попадение на "Чиро Вигорито" беше реализирано от опитния Джанлука Лападула, който се разписа в 13-ата минута след асистенция на финландеца Хетемай.

Рома победи Лацио с 2:0

Три години по-късно: Рома е Господарят на Вечния град

"Вълците" остават седми

Гостите допълнително бяха затруднени в търсенето на позитивен резултат, тъй като в 24-ата минута сръбският бранител Владимир Големич беше изгонен с директен червен картон. Това обаче не отмени драмата, която настъпи в последната възможна секунда. Тогава бразилецът Сими фиксира крайното 1:1.

След ремито в неделния следобед, за всички в Беневенто предстои тягостно очакване. Тимът е на три точки от 17-ото място, което се заема от Торино. "Биковете" са с мач по-малко и при точка в отложения си мач срещу Лацио във вторник, ще гарантират своето спасение. Ако ли не, съседите в класирането се изправят в директна битка за оставане в елита в 38-ия кръг, при която хората на Индзаги ще се нуждаят само и единствено от победа.

Специя се спаси с победа над Торино

Гълъбинов не игра

С оглед на резултата днес, за елитния си статут вече не трепери Каляри, който без игра затвърди присъствието си в Калчото и за догодина.

БЕНЕВЕНТО - КРОТОНЕ 1:1

1:0 Лападула (13"), 1:1 Сими (90+3")