Отборът на Милан направи грешна стъпка в борбата си за класиране в евротурнирите. "Росонерите" стигнаха едва до 2:2 при визитата си на предпоследния СПАЛ. Нещо повече, селекцията на Стефано Пиоли можеше и да загуби двубоя, ако в 94-ата минута Викари от домакините не си бе нанизал автогол.

Комфортна победа за Ювентус при гостуването на Дженоа

"Грифоните" се спасиха от разгром

Очаквано гостите започнаха мача по-настойчиво, като в първите минути пропуски направиха Пакета и Саму Кастийехо. При изпълнение на корнер за СПАЛ в 13-ата минута настана разбъркване, при което най-съобразителен се оказа Валоти, който откри резултата за своя тим.

Домакините изчакаха своя момент и в 30-ата минута за втори път в мача удариха своя противник чрез изключително изпълнение на Флокари от голямо разстояние.

В 40-ата минута Д'Алесандро извърши груб фаул срещу Тео Ернандес и след дълго преглеждане на ситуацията чрез ВАР съдията реши да му покаже директен червен картон.

С 31-ия си удар в мача "Дявола" най-после стигна до гол, дело на Леао в 79-ата минута.

Интер си го изкара на Бреша

"Нерадзурите" постигнаха най-изразителната си победа през този сезон

В даденото от съдията продължение, Милан стигна до равенството. Макар и по късметлийски начин, селекцията на Стефано Пиоли се добра до точката след автогол на Викари.

СПАЛ - МИЛАН 2:2