Беневенто победи с 1:0 като гост Асколи в четвъртфинален плейоф в Серия "Б". Българският национал Атанас Илиев остана резерва за домакините, които се простиха с надеждите за място в елита.

Единственото попадение бе дело на Джанлука Лападула. 32-годишният бивш нападател на Милан се разписа в 38-ата минута. Асколи направи куп пропуски и в двете полувремена, а ветеранът Федерико Диониджи получи червен картон в добавеното време.

Пламен Илиев на крачка от завръщане в румънския елит

Херманщат е много близо до завръщането си в Лига 1 на Румъния, след като постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Университатя (Клуж)

В следващия кръг от плейофите Беневенто ще се изправи срещу Пиза, а Монца, където играе Валентин Антов чака победителя от двойката Бреша - Перуджа.