Пламен Илиев и неговият Херманщат вече са на крачка от завръщането си в Лига 1 на Румъния, след като постигнаха изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на прекия си конкурент Университатя (Клуж). Срещата бе от 9-ия кръг на шампионската група в Лига 2, а българският страж бе титуляр за гостите и се отличи с няколко важни намеси.

Херманщат поведе в 14-тата минута с гол на Даниел Параскив, а след това Баба Алхасан удвои преднината на гостите в 67-ата минута.

Пламен Илиев ще играе във втора румънска дивизия

Подписа с Херменщад

Университатя върна едно попадение в 71-вата минута чрез Флорин Илие, но домакините нямаха сили за пълен обрат.

Така Херманщат удържа 2-рото си място в класирането с 60 точки и има 3 повече от Университатя, който е на 3-тата позиция. Това означава, че в последния кръг Пламен Илиев и компания ще се нуждаят от само една точка, за да си гарантират завръщането в елита. Водачът в таблицата Петролул с Георги Пашов вече си гарантира промоцията, като има 62 точки и със сигурност ще завърши на едно от първите две места в крайното класиране.