Отборът на Аталанта продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Серия "А", след като днес отборът на Джампиеро Гасперини спечели с минимален резултат 1:0 срещу Лацио.

Единственото попадение в срещата реализира намиращият се в отлична форма Дуван Сапата, който се разписа още в 1-ата минута.

Нападателят се възползва от грешка в защитата на "орлите" и засече с глава центриране за 1:0!

Лацио не създаде кой знае колко главоболия пред вратата на Бериша, който нямаше проблеми да се намеси при удари на Милинкович-Савич и Чиро Имобиле.

Втората част протече по сходен начин, а особено любопитни бяха заключителните минути на двубоя. Ачерби вкара за 1:1, но след намеса на ВАР Даниеле Орсато отмени попадението.

Аталанта събра 24 точки и остави Рома зад себе си в класирането. Лацио е на точка пред днешния си съперник, заемайки 5-та позиция. В пет поредни мача обаче селекцията на Симоне Индзаги вече няма победа, при четири равенства и една загуба.

Аталанта - Лацио 1:0