Аталанта направи страхотен обрат и победи Лацио с 3:2 в мач от 27-ия кръг на Серия "А". "Бергамаските" изоставаха с 0:2 до 11-ата минута, но въпреки това успяха да стигнат до успеха.

Поражението отдалечи "орлите" на 4 точки от лидера Ювентус. Тимът на Симоне Индзаги е с 62 пункта. Аталанта е 4-и с 54 точки.

Лацио излезе напред в резултата още в 5-ата минута. Тогава Анхел Кореа напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Де Роон си вкара автогол.

Шест минути по-късно Сергей Милинкович-Савич удвои преднината на "орлите". Сръбският халф вкара страхотен гол от над 30 метра.

Гостите направиха няколко сериозни пропуска и това позволи на Аталанта да се върне в мача. Робин Госенс се разписа с глава след центриране на Ханс Хатебур в 38-ата минута.

"Бергамаските" стигнаха до изравнителен гол в 66-ата минута. Тогава Руслан Малиновски разстреля Стракоша с топовен шут от далечна дистанция.

Аталанта направи пълен обрат в 80-ата минута. Тогава бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино бе най-съобразителен при центриране от корнер и прати топката във вратата за 3:2.

Рома постигна важна победа с 2:1 над Сампдория друг мач от кръга. В герой за "вълците" се превърна Един Джеко, който вкара два гола през второто полувреме, за да донесе обрат на своя отбор.

Римският клуб събра 48 точки и все още има шансове да попадне в топ 4 в края на сезона.

В 11-ата минута гостите поведоха след грешка на Диавара. Халфът опита да върне топката към вратаря, но изведе Маноло Габиадини, който от малък ъгъл вкара за 0:1.

В 31-ата минута гол на Жордан Верету бе отменен заради игра с ръка. Рома все пак стигна до изравнителен гол в 64-ата минута. Тогава Лоренцо Пелегрини с чудесен прехвърлящ пас намери Един Джеко, който от въздуха бе точен за 1:1.

В 85-ата минута босненецът донесе трите точки за своя отбор. Нападателят получи нов извеждащ пас и преодоля вратаря за 2:1.

Кошмарът на Интер срещу Сасуоло няма край, "нерадзурите" вече са далеч от Скудетото

Двата тима завършиха 3:3