Аталанта спечели първа победа у дома в Серия "А" от три месеца и го направи по повече от убедителен начин след успех с 8:2 срещу Салернитана в среща от 18-ия кръг на Калчото.

Бергамаските за последно победиха на своя стадион на 15 октомври 2022 г. срещу Сасуоло, а след това последва негативна серия от три поредни загуби у дома.

Сасуоло - Лацио 0:2 в мач от Серия "А"

Лацио надхитри Сасуоло за важен успех в борбата за Топ 4

Дзакани и Андерсон бяха точни за "бианкочелестите"

Жереми Бога даде начало на головата фиеста на стадион "Гевис" в Бергамо в 5-а минута, но след още пет минути гостите от Салернитана изравниха чрез Булайе Дуа. Това само настърви допълнително играчите на Аталанта, които до почивката вкараха четири гола чрез Адемола Люкман от дузпа, Скалвини, Коопмейнерс и Хойлунд и поведоха с 5:1.

Двата отбора си размениха по един бърз гол след почивката: Люкман вкара второто си попадение в 54-а минута, а две по-късно Кавилия се разписа за Салернитана. Сантана де Мораеш и Дзортея дооформиха разгрома с още две попадения за крайното 8:2.

Аталанта е шести в класирането с 33 точки, колкото има и петия Лацио. Салернитана е в серия от шест поредни мача без победа и е 16-и с 18 точки.