Болоня спечели едва втората си победа като гост през сезона след успех с 2:1 при визитата на Удинезе в мач от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 10-а минута с попадение на Бето. Пет минути по-късно пак той отново прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада след намесата на ВАР.

Наполи победи Ювентус с 5:1 в мач от Серия А

Наполи унижи Ювентус и се откъсна на върха

Срам за "бианконерите"

В края на първата част и попадение на Болоня бе отменено с ВАР, след като Никола Сансоне се разписа, но след преглеждане на ситуацията реферът отсъди засада.

През втората част Болоня осъществи обрат. Сансоне отбеляза в 59-а минута и този път попадението бе редовно за първия му гол за сезона. В 80-а минута австриецът Щефан Пош вкара победния гол за Болоня.

Победата е първа за Болоня за годината и с нея тимът заема 11-о място с 22 точки.

Негативната серия за Удинезе продължава и отборът няма победа от началото на октомври, но благодарение на силното начало на сезона все още е на 8-о място с 25 точки.

Българският национал Петко Христов изгледа от пейката победата на своя отбор Специя с 1:0 при гостуването на Торино. Мбала Нзола отбеляза единствения гол от дузпа в 28-а минута на мача и донесе ценни три точки за Специя в битката за оставане в елита.

Сасуоло - Лацио 0:2 в мач от Серия "А"