В двубой от 36-тия кръг на италианската Серия "А" домакините от Торино претърпяха сериозно крушение, отстъпвайки пред гранда Милан с историческото 0:7.

Гостите бяха на крачка от това да достигнат до двуцифрен брой голове, но гредите и липсата на достатъчно шанс в дадени ситуации не им позволиха това да се случи.

Снимка 530606

Източник: Twitter

Любопитно за отбелязване бе това, че до почивката бяха вкарани само 2 от головете.

Милан остана без Златан Ибрахимович

До края на сезона

Тео Ернандес откри след 19 минути игра, а Франк Кесие вкара дузпа 7 по-късно за 0:2.

След паузата двубоят се превърна в истинска наказателна акция за Торино, като още 5 минути след подновяването на играта Диас вкара за 0:3.

Снимка 530608

Между 62-ата и 72-ата минути Милан удвои преднината си. Точни за състава бяха Ернандес и на два пъти Ребич.

Анте оформи хеттрика си 11 минути преди изтичането на редовното време, правейки историческия погром факт - 0:7!

Милан и Аталанта продължават битката за втората позиция в класирането, като остават с равен точков актив - по 75 пункта.

Зад тях е Наполи със 73, а на върха остава шампионът Интер. Торино е едва 16-и в таблицата.