Съставът на Аталанта победи у дома Сампдория с 1:0. Този мач беше решен от едно-единствено положение.

В 53-та минута Алехандро Гомес реализира от дузпа и това се запази като резултат до края, а с това "черно-сините" излязоха на шестата позиция.

Първата част предложи много битка и малко чисти положения. Андреа Конти и Андреа Петаня пропуснаха за домакините, докато Фабио Куалярела и Даниел Павлович не бяха точни за "моряците".

В 30-та минута дойде и най-чистото положение преди почивката. Тогава Патрик Шик беше изведен на прекрасна позиция, но прати топката високо над вратата и опропасти страхотната възможност.

Ивайло Чочев не помогна на Палермо, Интер продължава борбата в Серия "А"

Чочев не помогна на Палермо, Интер продължава борбата в Серия "А"

"Нерадзурите" с минимален, но много важен успех

В 54-та минута Алехандро Гомес беше спънат от Лукас Торейра, като останаха съмнения за редовността на тази дузпа. Но реферът Никола Рицоли беше непоколебим при отсъждането ѝ. От 11-те метра Гомес се разписа с мощен шут и откри резултата.

В 72-та минута Самп изпусна пак да се разпише и пак големият грешник беше Патрик Шик, чийто удар, този път с глава, от страхотна позиция мина високо над вратата. В крайна сметка повече попадения до края на мача нямаше и Аталанта се поздрави с победата.

Така "бергамаските" събраха 38 точки на шестата позиция, с една повече от Милан и с една по-малко от Интер. Сампдория остава с 24 точки на 14-та позиция и вече спокойно може да доиграва сезона.