Палермо очаквано загуби домакинството си на Интер в среща от Серия "А". Мачът на стадион "Ренцо Барбера" завърши с минимален успех за гостите с 1:0.

Единственият гол за победителите бе отбелязан от Жоао Марио.

Португалецът бе точен през втората част от двубоя.

С успеха си Интер остава в битката за призовите места в класирането. Съставът разполага с актив от 39 точки - една по-малко от 4-ия Лацио и 5 пасив от третия Наполи.

Палермо е в зоната на изпадащите и всяка среща за домакините е решаваща за оцеляването им.

Именно за това съставът хвърли всичко, за да не загуби този двубой, но въпреки това не успя да се добере дори до точката.

Интер готви трансферна бомба!

"Не, не става дума за Меси"

"Орлите" успяха да спечелят само 2 срещи за цял сезон, като и двете бяха при гостувания.

У дома ситуацията е още по-плачевна - само 1 реми и вече 9 загуби в 10 мача. Домакините са и с най-слабата защита в Калчото с допуснатите 41 гола за 21 кръга.

От своя страна "нерадзурите" са с 8 поредни победи във всички турнири.

Интер се намира в отлична форма и през последните седмици записва само успехи.

Интер на 1/4-финал за Купата на Италия след 120-минутен голов екшън! (ВИДЕО)

"Нерадзурите" отстраниха Болоня след драматична победа с 3:2

Интер нямаше друг вариант освен да търси попадение и очаквано бе по-активен от опонентът си днес.

Слободан Райкович и Синиша Анджелкович бяха единствените, които пропуснаха срещата за Палермо.

Снимка 251847

Ивайло Чочев започна мача от скамейката, като влезе в игра 9 минути преди края, но не успя да зарадва наставника си с нещо повече от няколко солидни намеси в оспорвани разигравания.

Единственото попадение пък бе реализирано в 66-ата минута, когато Кандрева намери добре Жоао Марио, който се разписа, измъквайки се от защитниците пред себе си.

Първоначално останаха известни съмнения за налична засада, но повторенията показаха, че такава няма.

И двата тима завършиха в намален състав, като Ансалди бе изгонен в 79-ата минута, а в продължението на мача и Алесандро Гаци напусна терена, малко преди това да направят съотборниците му от Палермо.

Ето и титулярните 11 за Интер, с които отборът започна днес: Ханданович, Миранда, Ансалди, Мурийо, Д'Амброзио, Банега, Брозович, Галярдини, Перишич, Кандрева, Икарди.