Аталанта и Верона не се победиха в двубой от 32-рия кръг на Серия А, завършил 2:2.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини е шести в класирането на италианското първенство с 51 точки. Верона е 16-и с точка повече от Фрозиноне, който е в зоната на изпадащите.

Бивш футболист на Ливърпул: Клоп да излезе в реванша срещу Аталанта с втория състав

Интересно предложение

Аталанта поведе в резултата преди да е изминал четвърт час игра. Теун Копмайнерс намери с центриране Джанлука Скамака, а героят от двубоя с Ливърпул в Лига Европа, майсторски преодоля Лоренцо Монтипо за 1:0.

Само пет минути по-късно бергамаските вече водеха с 2:0. Скамака този път се превърна в асистент, като намери Сантана де Мораеш в наказателното поле, а бразилецът прати топката в долния десен ъгъл, за да удвои аванса на домакините.

Втората част започна по-добре за Верона. Гостите върнаха един го в 56-ата минута, когато Дарко Лазович овладя по перфектен начин пас от Тиджани Нослин и с далечен изстрел матира Марко Карнезеки за 2:1.

Четири минути след това резултатът в Бергамо вече бе изравнен, след като Нослин засече пас на Фабиен Сантонз за 2:2.