Шампионът на Италия Интер завърши 0:0 със Сампдория в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Тимът на Жозе Моуриньо достигна героично до точката, въпреки че остана с 9 души още в 38-ата минута.

В 31-ата Валтер Самуел получи директен червен картон за нарушение срещу Поци. Седем минути след това съдията Талиавенто показа втори жълт картон на Кордоба отново за фаул срещу Поци. Така "нерадзурите" останаха с 9 души.

До края на първата част Самп не успя да се възползва от численото си превъзходство и резултатът остана 0:0. След паузата Моуриньо бе групирал добре своя тим и играчите му се бранеха изключително успешно. Наставникът върна като Милито дефанзивен халф, а в предни позиции остана само Ето`о . В следващите минути гостите от Генуа не успяха да организират опасна атака пред Жулио Сезар. Интер се отчете с един удар на Милито от далечна дистанция и пропуск на Ето`о.

В 66-ата минута добра комбинация между Пацини и Поци завърши с удар на втория, но Жулио Сезар внимаваше. В 73-ата минута нападателят на Самп Джампаоло Пацини получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Станкович. Това успокои "нерадзурите" и те можеха да стигнат до пълен успех, но в 78-ата минута Самуел Ето`о изтърва най-чистото положение в двубоя. Той бе изведен отлично от резервата Пандев премина през защитник и стреля, но вратарят на Самп Марко Сторари направи фантастично спасяване. До края чистите положения липсваха и двата отбора спечелиха по една точка.

Интер остана на върха в класирането с 55 точки. Сампдория вече е на 4-о място с 40.