Милан победи Катаня с 2:0 като гост в късния съботен мач от кръга в италианската Серия „А". Така „росонерите" увеличиха аванса си на върха на класирането в Калчото.

Още в 1-ата минута гостите от Милано можеха да водят с 1:0, ако не беше пропускът на Робиньо, чиито удар бе спасен от Андухар.

Постепенно играта се поизравни, а домакините също започнаха да поглеждат към вратата на Абиати. В 32-ата минута Макси Лопес демонстрира класата си, като навърза половината халфова линия на Милан, но не успя да пусне топката към откъсващия се Гомес.

Втората част започна по най-лошия възможен начин за гостите от Милано. В 54-ата минута новото попълнение Марк ван Бомел направи груб фаул в центъра на терена и логично получи жълт картон, който обаче се оказа втори за него и той бе принуден да напусне терена.

Останали с човек по-малко „росонерите" се мобилизираха и успяха да поведат в резултата. В 58-ата минута Златан Ибрахимович изпълни пряк свободен удар, а Андухар не се намеси по най-добрия начин и отбитата топка бе вкарана в мрежата от Робиньо - 1:0.

След това попадение домакините натиснаха, но твърде трудно достигаха до чисти голови положения. При една контраатака на Милан топката попадна в Робиньо, който намери непокрития Златан Ибрахимович, а за класата на шведа бе като детска игра да вкара топката в мрежата за крайното 2:0 за Милан.

KАТАНИЯ - МИЛАН 0:2

0:1 Робиньо 58'
0:2 Ибрахимович 85'

Катаня: Андуяр, Споли, Силвестър, Блажей (66 - Рикиути), Капуано, Карбони (46 - Пешче), Ледесма, Гомес, Скиака (85 - Моримото), Маскара, Макси

Милан: Абиати, Бонера, Силва, Йепес, Амброзини (75 - Янкуловски), Антонини, Меркел (47 - Емануелсон), Ван Бомел, Ибрахимович, Робиньо, Касано (60 - Одо)