Както традицията повелява Интер и Милан спретнаха футоблно шоу за привържениците на Великата игра, след което по-щастлива бе онази част от Милано, която симпатизира на "росонерите", макар че срещата завърши при зрелищно 2:2.

Предвид обаче обстоятелствата в мача равенството е равносилно на успех! Интер се виждаше победител 7 минути преди края, водейки с комфортна преднина от два гола, но в крайна сметка Милан спечели точката!

Първото полувреме премина главно под диктовката на "росонерите", които владееха положението, имаха териториален превес, но за сметка на това головете паднаха в тяхната врата.

Първо Антонио Кандрева показа класата си след извеждащ пас, за да може с диагонален удар да вкара за 1:0.

"Нерадзурите" удариха още сериозно малко преди края на първото полувреме.

Перфектно проведена атака между Перишич и Икарди изведе последния на метри успоредно пред голлинията - 2:0 на почивката, ситуацията за Милан изглеждаше невъзможна!

През втората част "росонерите" все пак не се отказаха, а Деулофеу можеше да намали резултата в средата на второто полувреме, но Ханданович се справи и спаси. Опасно центриране към Бака пък не бе засечено от колумбиеца на метри от вратата.

Милан обаче върна едно попадение в 83-та минута!

Алесио Романьоли се възползва от остро центриране отдясно и в стил Златан Ибрахимович засече топката във вратата на Ханданович - 1:2. До края на мача "росонерите" хвърлиха всички сили в атакуващ план, което даде резултат.

В последните секунди на добавеното време на мача от 5 минути последва центриране от корнер, при което Сапата засече с глава топката, и макар да мина зад голлинията без да докосне мрежата - 2:2!