Треньорът на Интер Стефано Пиоли изрази недоволството си от съдийството на Никола Рицоли в дербито срещу Ювентус, загубено от неговия отбор с 0:1. Според него реферът е бил подминал две нарушения за дузпа в наказателното поле на Ювентус през първото полувреме с участието на Мауро Икарди - първо повалянето на аржентинеца от Джорджо Киелини, а след това и остро влизане на Марио Манджукич.

Ювентус удари Интер в "Дерби Д'Италия"! (ВИДЕО)

Гол-шедьовър реши Ювентус - Интер, зрелищен триумф за "бианконерите" в "Дерби Д'Италия"! (ВИДЕО)

"Бианконерите" триумфираха с минималното 1:0

"Ядосах се точно преди техния гол, преди корнера, защото не заемахме правилните позиции, както сме си говорили. Хуан Куадрадо неведнъж беше заплаха с далечните си удари", коментира Пиоли.

"През първото полувреме имаше две спорни ситуации, в които Рицоли трябваше да отсъди дузпа. При това допълнителният помощник съдия се намираше на 23 сантиметра от ситуациите.

След края на мача почувствах известно напрежение заради тези епизоди, както и заради червения картон на Перишич. Играл съм като защитник и затова мога да кажа, че Киелини изпусна своя играч и игра с лакът срещу Икарди. Тъжно ми е, че загубихме след наша грешка, а не защото Ювентус ни е надиграл. Играхме като равен с равен срещу Ювентус и създадохме ситуации. Във всички важни моменти обаче се отсъждаше против нас.

Уважаваме Ювентус във всяко отношение. Не е лесно да им вкараш гол. Ние имахме ситуациите, просто не взехме верните решения", заключи Пиоли.