Интер стигна до трудна победа с 2:1 като гост над СПАЛ в мач от 8-ия кръг на Серия "А". В герой за "нерадзурите" се превърна Мауро Икарди, който вкара и двата гола за своя тим в 14-ата и 78-ата минута. За домакините се разписа Алберто Палоски в 72-ата минута.

Тимът на СПАЛ пропусна дузпа чрез Антенучи в 17-ата минута.

Успехът изкачи Интер на трето място във временното класиране с 16 точки. "Синьо-белите" са 14-и с 9 пункта.

Срещата започна със силен натиск на Интер, който доведе до гол в 14-ата минута. Мауро Икарди засече с глава центриране на Шиме Върсалко и прониза Гомис за 0:1.

Снимка 382505

Три минути след това Миранда фаулира Фелипе и домакините получиха право да изпълнят дузпа. Мирко Антенучи застана зад топката, но стреля слабо.

В 28-ата минута футболистите на Интер бяха много близо до това да удвоят преднината си. Балде Кейта открадна топката от защитник на домакините и излезе сам срещу стража Гомис. Сенегалецът потърси непокрития Мауро Икарди, но вратарят на СПАЛ предугади действията на Кейта и успя да блокира паса.

В края на полувремето Ханданович с добра намеса спря Фелипе да изравни резултата. В 63-ата минута Андреа Петаня от няколко метра прати топката над вратата.

Джузепе Марота започва работа в Интер?

Бепе Марота започва в Интер?

Марота без коментар по темата до момента

В 72-ата минута СПАЛ стигна до заслужено равенство. Алберто Палоски засече центриране на Фарес отляво и направи 1:1.

В 78-ата минута Интер отново излезе напред в резултата, а точен за втори път бе Мауро Икарди.