Интер се класира за 1/4 финалите в турнира за Купата на Италия, след като "нерадзурите" изиграха зрелищен мач, спечелен с 3:2 след продължения.

Двубоят предложи доста приятни за окото моменти, дошли почти изцяло от играчите на Стефано Пиоли, които играеха с настроение и сътвориха куп положения пред вратата на гостите. Но всичко по реда на събитията...

Интер започна устремено, разчитайки на ранен гол във вратата на съперника. В първите минути на двубоя "нерадзурите" опитваха да стигнат до попадение главно чрез статични положения, които в началото не вещаеха опасност.

НА ЖИВО: Интер - Болоня, мачът влезе в продължения!

Двата отбора определят кой ще продължи към 1/4 финалите за Купата на Италия

Продължителното опитване обаче доведе до желания резултат за играчите на Пиоли, които след малко повече от половин час дадоха старт на головия маратон! При това с попадение, което сме сигурни, че вече е сред кандидатите за "гол на сезона"!

Португалският национал Жоао Марио центрира от корнер към точката на дузпата, за да може Джейсън Мурило със страхотно изпълнение със задна ножица да опъне мрежата зад Да Коста - 1:0 за Интер!

Голът повлия още по-добре на самочувствието на домакините, които минути по-късно нанесоха втори удар! След бързо разиграване в наказателното поле бе намерен Паласио, който с диагонален удар порази целта - 2:0 за "нерадзурите"!

Тимът от Милано продължи да атакува в търсене на класическа преднина до почивката, с която окончателно да пречупи съпротивата на съперника, но изненадващо стана обратното - Болоня отбеляза гол!

Джемайли получи топката пред дъгата на наказателното поле с гръб към вратата, след което се обърна и стреля, а кълбото се отби в Кондогбиа и се стигна до автогол и по този начин резултатът бе намален на 1:2.

Домакините обаче вдигнаха оборотите, а особено силен бе натискът им в първите 20 минути на второто полувреме, когато играчите на Пиола се скъсаха да пропускат.

Едер, Паласио на два пъти, както и Жоао Марио имаха добри възможности да отбележат, но или биваха отчаяни от вратаря Да Коста, или ударите им минаваха встрани от целта.

Снимка 273555

И когато се очакваше Интер да стигне до трето попадение, ситуацията от първото полувреме се повтори - Болоня вкара!

Футболистите на Роберто Донадони организираха една от редките си контраатаки, при която се стигна до центриране от левия фланг на, засечено по ефектен начин с глава от Донса - 2:2!

Секунди преди това в игра вече се бяха появили водещите фигури в атаката на "нерадзурите" - Мауро Икарди и Антонио Кандрева.

Точно първият имаше страхотна възможност отново да даде преднина на своя отбор, но не успя да засече отличен пас на Едер, извел го на 4-5 метра фронтално от вратата.

До края на редовното време до гол не се стигна и това вкара мача в продължения. В тях Интер все пак заслужено отбеляза така чакания трети гол, който се оказа и победен.

Антонио Кандрева се позиционира добре в наказателното поле при поредното нападение на "нерадзурите" и с диагонален удар, придружен от лек рикошет, отбеляза за крайното 3:2, което прати Интер на 1/4 финал!