Желанието на Антонио Конте преди началото на празниците се сбъдна. Специалистът си пожела неговият Интер да завърши годината на първо място в Серия "А" и това е факт.

"Нерадзурите" спечелиха домакинството си на Дженоа, след което се изравниха с лидера Ювентус с по 42 точки от 17 мача.

В Италия при равенство се гледат резултатите между двата отбора в крайното класиране, а временната ранглиста се прави по голова разлика.

Ювентус в момента има +13 гола, а Интер разполага вече с +22 гола.

Ювентус спечели гостуването си на Сампдория с 2:1

Ювентус временно си върна едноличното лидерство в Калчото

Селекцията на Маурицио Сари надви Сампдория с 2:1

"Винаги съм казвал, че е важно да посрещнем Коледа по възможно най-добрия начин и да бъдем на върха в класирането. Имахме някои проблеми и се изправихме срещу тях по правилния начин. Фактът, че се появиха такива, направиха колектива и играчите много отговорни.

Би било фантастично да спечелим мача при тази извънредна ситуация", каза Конте на пресконференцията си преди двубоя с Дженоа.

Възпитаниците му го послушаха и днес зарадваха треньора с изразителна победа с 4:0.

Точни за победителите бяха Галярдини, Еспозито и Лукаку, разписал се на два пъти в двубоя.

Снимка 458714

Източник: Twitter

Именно Лукаку даде преднина на тима си след 31 минути игра. Само две по-късно Галярдини вкара за 2:0 и на теория лиши срещата от по-нататъшна интрига.

Снимка 458712

След паузата Себастиано Еспозито вкара дузпа за "класическото" 3:0, а 19 минути преди финалния сигнал в сблъсъка Лукаку оформи катастрофалното за генуезците 4:0.

Снимка 458711

Така Интер финишира годината под номер едно, което е достатъчен атестат за промяната, която внесе в клуба Антонио Конте. Дженоа остава на предпоследната позиция в таблицата.