Интер победи като гост Рома с 2:0 в среща от 34-ия кръг на футболното първенство на Италия и се върна на четвъртото място в класирането.

Федерико Димарко откри резултата за "нерадзурите", а Ромелу Лукаку вкара вториq гол в 74-ата минута.

В 33-ата минута Дензъл Дъмфрис центрира прецизно в наказателното поле. Димарко пое топката и с бърз удар я изпрати близо до дясната греда.

Десет минути след началото на втората част играчите на Рома претендираха за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Матео Дармиан. Ситуацията беше проверена със системата за видеоповторение ВАР, но наказателен удар не беше отсъден.

В 72-ата минута Лаутаро Мартинес подаде на Ромелу Лукаку на границата на наказателното поле и той без проблеми направи 2:0.

Милан - Лацио 2:0 в мач от Серия "А"

Милан се разправи с Лацио и съвсем заплете възела за топ 4

Вижте подробности

В края на двубоя Лоренцо Пелегрини имаше шанс да върне поне един гол за Рома, но направи няколко пропуска пред вратата на съперника.

Интер заема четвърто място в класирането с 63 точки, а Рома остава на седма позиция с 58.

В късния двубой днес Кремонезе приема Специя.