Милан победи гостуващия Лацио с 2:0 в дербито от 34-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Домакините отбелязаха и двете попадения през първото полувреме. В 17-ата минута Исмаел Бенасер получи отличен пас от Оливие Жиру в наказателното поле и без проблем прати топката във вратата на съперника. 12 минути по-късно Тео Ернандес направи 2:0. 25-годишният френски защитник преодоля няколко играчи на Лацио и се разписа със страхотен удар от дистанция.

През второто полувреме двата отбора не създадоха сериозни голови положения на "Сан Сиро" и нови попадения не бяха отбелязани.

Лошата новината за шампионите от миналата година е контузията на Рафаел Леао, който напусна терена принудително още в 11-ата минута.

След победата Милан се изкачи временно на четвърто място в класирането с 61 точки, на две зад третия Ювентус, които ще играе утре с Аталанта. Лацио остава на втора позиция с 64 точки.