Отборът на Интер продължава с неубедителното си представяне в италианското футболно първенство.

Тимът от Милано не успя да се справи със съпротивата на предпоследния отбор в класирането - Чезена, като дори се наложи да се връща в мача, игран на "Меаца".

Точен за гостите през първото полувреме беше Дефрел, а Паласио изравни малко след почивката.

Така "нерадзурите" остават в средата на класирането, като дори все още не успяват да стигнат до победа номер 10 през сезона. До момента Интер разполага с 9 успеха, 10 равенства и 8 загуби, а съответно и с едва 37 точки в актива си.

В началото на първата част днес по-напористият и способен тим на терена изненадващо бе този на гостуващия състав, който има само разпадналия се Парма зад себе си в таблицата с класирането.

Интер владееше топката по-дълго, но от това не произхождаше нищо сериозно. Акциите на съперника бяха далеч по-смислени и насочени и често бяха близко до постигане на крайната си цел.

Контрите на Чезена дадоха резултат и след точно половин час игра Дефрел успя да избяга от опеката на четиримата защитници пред себе си и с добър удар преодоля Ханданович, давайки предимство на състава си.

Само 3 минути след подновяването на играта на почивката, Икарди надбяга всички защитници пред себе си, напредна и центрира към Паласио, който върна Интер в мача - 1:1.

Чезена явно бе изчерпал потенциала и енергията си през първите 45 минути и за цялата втора част не създаде нищо опасно пред вратата на съперника.

Това можеше да се окаже без значение при едно падане на Алехандро в наказателното поле на домакините секунди преди последния сигнал, но реферът не пожела да възнагради артистичните умения и явни заложби на футболиста на Чезена с дузпа, запазвайки резултата непроменен.