90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано, Италия Зрители:
90′

Отборът на Интер постигна ценен успех с 1:0 у дома над Порто в първи 1/8-финал от Шампионската лига на "Джузепе Меаца" в Милано. Минималният успех означава, че повече от всичко в този мач ще  се реши на реванша на "Драгао", който е след три седмици. Домакините могат да съжаляват повече за пропуснатата възможност да запишат по-убедителен успех, докато гостите няма от какво да са недоволни, тъй като изпълниха своята цел в Милано.

85′

Ромелу Лукаку разпечата вратата на Порто. Първоначално топката се отби в гредата, но при добавката белгиецът не сбърка.

81′

Милан Шкриняр е заменен от Дензъл Дъмфрис от тактически съображения.

79′

Хакан Чалханоолу стреля от фаул, но топката срещна стената.

78′

Отавио беше изгонен от игра.

72′

Голям пропуск за Интер. Резервата Лукаку комбинира в наказателното поле с Лаутаро Мартинес, който от близка дистанция не успя да порази вратата.

58′

Треньорът на домакините Симоне Индзаги прибегна до смени. Робин Госенс се появи на мястото на Федерико Димарко, който има жълт картон.

58′

Джеко отстъпва мястото си на Лукаку.

45′

Интер стартира активно втората част. Няма промени в съставите и на двата отбора.

45′

Първата част завърши без отбелязан гол, но със страхотна възможност пред Интер в самия край, но Коща спаси по чудо удар на Бастони.

Снимка 607761

41′

Отавио е санкциониран за невъздържано поведение.

41′

Федерико Димарко получава жълт картон за грубо поведение.

40′

Скандал избухна на терена и играта беше прекъсната за минути, но ситуацията се успокои след два жълти картона. Реферът не отсъди дузпа. Играчите на Порто бързо вкараха топката в игра, а футболистите на Интер нападнаха Отавио.

27′

Един Джеко беше изведен в наказателното поле на Порто, но не успя да преодолее националния страж на Португалия Диого Коща.

27′

Марко Груич отправи първия удар за гостите, но той прелетя над вратата.

18′

В 18-ата минута турският полузащитник Хакан Чалханоолу показа по-точен мерник, но шутът му беше избит.

15′

Барела получи топката недалеч от наказателното поле на Порто, напредна и стреля, но неточно.

13′

Пропуск за Лаутаро Мартинес, който пропусна да се разпише с глава от удобна позиция. Димарко напредна отляво, Сануси изпусна аржентинеца, но той не се възползва.

2′

Прекрасно начало на мача. Защитникът на Порто Пепе нахлу в наказателното поле на Интер, топката стигна до него, но не успя да стреля.

1′

Очаква ни вълнуващ двубой на "Меаца".

1′

Треньорът на домакините Симоне Индзаги е предприел четири промени в стартовия си състав след победата с 3:1 над Удинезе. На вратата застава Андре Онана за сметка на капитана Самир Ханданович. В защита се завръща Милан Шриняр. На пейката е Марсело Брозович за сметка на Хакан Чалханоолу. Световният шампион Лаутаро Мартинес е титуляр и ще си партнира с Един Джеко. Ромелу Лукаку е на скамейката.

2. Кардосо

Интер приема Порто в първи мач от осминафиналите на Шампионска лига. Срещата започва в 22:00 часа и ще се играе на стадион "Сан Сиро" в Милаво. "Нерадзурите" за втора поредна година съумяват да се класират на тази фаза, като през миналия сезон отпаднаха от Ливърпул.

Италианският гранд се представи стабилно в груповата фаза, тъй като се пребори с Барселона за втората позиция в група "C", побеждавайки " каталунците" в първия с мач с 1:0, а във втория двубой завършиха наравно 2:2.

Загуби единствено от Байерн (Мюнхен) с 2:0 и записа два поредни успеха над Виктория (Пилзен) с 4:0 и 2:0. Португалският колос от своя страна завърши на първо място в група "B", след като се наложи по веднъж над Атлетико (Мадрид), Порто и Брюж.