Ериксен смени Санчес, който реагира бурно.

70′

ГОООООЛ! Стефан де Врай отбеляза с глава след корнер с навеждане.

69′

Лукаку не можа да уцели вратата, след като се пребори в наказателното поле. Корнер за Интер.

55′

Картон за груб фаул на Шкринияр.

55′

Картон за Барела за апострофиране на съдийско решение.

53′

ГООООЛ! Весино стреля след подаване на Санчес. Чилиецът се измъкна зад защитата и подаде на голамйсторът. ВАР потвърди попадението.

51′

ГООООЛ! Марсело Брозович намери топката от воле с левия крак пред наказателното поле. Топката влезе в десния ъгъл на врата на Донарума.

48′

Картон за Весино след груб фаул.

45′

Има ли Конте отговор за случилото се през първото полувреме?

45+2′

Златан наказва Интер.

45+1′

ГОООЛ! Топката отскочи след корнер до непокрития до лявата греда Ибрхимович, който от такава ситуация не прощава с глава.

45′

Ребич се размина на сантиметри от втори гол. Де Врай извади топката в корнер.

44′

Златан изчисти топката в корнер. Шведът е много активен и в защита.

40′

Ибрахимович натисна Годин и свали топката с глава. Анте Ребич се възползва от лоша намеса на вратаря и вкара лесно отблизо. ВАР потвърди, че няма фаул на Ибрахимович.

39′

Глупаво отиграване на Чалханоглу след бърза контра на Милан. Ибрахимович призовава за спокойствие.

37′

Ибрахимович направи пробив отляво след двойно подаване, но пасът му беше лош.

33′

Де Врай блокира удар на Челханоглу от удобна позиция.

24′

Пропуск на Весино. Лукаку напредна мощно отдясно и върна топката към дузпата. Весино стреля слабо по земя в ръцете на Донарума.

20′

Наказаният Лаутаро Мартинес гледа мача от трибуните.

18′

Годин стреля с глава на сантиметри до лявата греда на Милан. Санчес центрира от корнер отляво.

9′

Греда за Милан. Чалханоглу стреля силно отдалече по земя. Топката се отби от дясната греда.

7′

Ребич не можа да стреля добре от удобна позиция. Играч на домакините успя да блокира.

5′

В първите минути символичните гости от Милан са по-активни.

1′

Марко Брешаниани

Антонио Конте най-вероятно ще даде шанс на Алексис Санчес, да започне в дербито срещу Милан. След вчерашната тренировка Конте е използвал и ветерана Диего Годин, вместо италианския защитник Данило Д'Амброзио. Крилото Антонио Кандрева ще започне отдясно, докато Виктор Моузес и Кристиан Ериксен ще останат на резервната скамейка.

Мачът е изключително важен за "нерадзурите", които при успех ще се изравнят на върха с лидера Ювентус с по 54 точки. Торинският отбор снощи допусна обрат срещу Верона и записа трета загуба за тази кампания. Интер има само едно поражение, но то е именно срещу сегашния лидер.

Милан се представя много колебливо и е на десета позиция с 32 точки. Отборът няма загуба от 22 декември, когато беше разгромен с 5:0 от Аталанта. Миналата седмица грандът от Милано завърши 1:1 у дома с Верона.

Но дербито си е дерби и за Милан е все тая, кой от големите врагове ще спечели Скудетото през този сезон.