Отборът на Интер постигна ценен успех с 1:0 у дома над Порто в първи 1/8-финал от Шампионската лига на "Джузепе Меаца" в Милано.

Минималният успех означава, че повече от всичко в този мач ще  се реши на реванша на "Драгао", който е след три седмици.

Домакините могат да съжаляват повече за пропуснатата възможност да запишат по-убедителен успех, докато гостите няма от какво да са недоволни, тъй като изпълниха своята цел в Милано.

Резервата в този мач Ромелу Лукаку вкара единственото попадение в 86-ата минута. Преди това Порто остана с 10 души на терена, след като в 78-ата Отавио беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Мачът се изигра при фантастична атмосфера, като над 70 000 зрители бяха заели местата си на стадиона.

Двата тима се вкопчиха в търсене на успех от първата минута, но по-добрите възможности бяха пред домакините, които стигнаха до късен успех чрез влезлия като резерва Ромелу Лукаку.

След куп пропуски пред вратата на Порто той най-сетне материализира превъзходството на "нерадзурите". В 84-ата минута Барела направи пореден пропуск, но две минути по-късно центрира към Лукаку, чийто удар с глава срещна гредата, но топката се върна при него и с воле вкара победния гол.

Интер - Порто 1:0, развоят на срещата минута по минута