Отборът на Интер унищожи домакина си Сампдория, в срещата между двата тима от програмата на 28-ия кръг в Серия "А".

Гостите от Милано се наложиха с убедителното и категорично 5:0, като вкараха 4 от своите попадения през първата част от двубоя.

С четири гола за победителите се отличи звездата на отбора Мауро Икарди.

Ясно е кога ще се играе дербито Милан - Интер

Двубоят бе отложен заради внезапната смърт на Давиде Астори

След не особено убедителни първи 25 минути и за двата тима, Интер се отпуши и само за 5 минути футболистите на тима отбелязаха цели три попадения.

Перишич откри головата сметка на отбора си в 27-ата минута, а след това, за едва минута и половина Мауро Икарди се разписа на два пъти.

Той вкара от бялата точка в 31-ата минута, а още в следващата атака бе точен и за 0:3.

0:4 направи отново лидерът на състава от Милано, който бе точен минута преди почивката, а 7 след нея оформи и крайното 0:5.

Снимка 318055

Така Интер изпревари Лацио във временното класиране и вече е само на точка от третия Рома. Сампдория остава под номер 7.