Фиорентина и Интер завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от 25-ия кръг на Серия "А". Двубоят, освен с шесте гола, ще се запомни и с няколкото решителни намеси на ВАР. "Нерадзурите" изоставаха в резултата още след първите секунди на срещата, успяха да стигнат до аванс от два гола, но дълбоко в добавеното време "виолетовите" изравниха от дузпа.

Миланският гранд събра 45 точки и заема трето място, с две точки повече от градския си съперник Милан. Фиоретина е 9-и с 36 пункта.

Домакините излязоха напред в резултата още в 17-ата секунда. Федерико Киеза бе изведен с дълъг пас зад защитата на "нерадзурите" и с успореден пас намери Джовани Симеоне, който нанесе удар, а Стефан де Фрай довкара топката във вратата си.

Снимка 408679

В шестата минута "нерадзурите" изравниха. Матиас Весино получи топката на няколко метра от Лафон и с хубав удар вкара за 1:1.

Гостите направиха пълен обрат в 41-ата минута. Матео Политано получи отличен пас, бутна топката към наказателното поле и с прекрасен удар изведе Интер напред в резултата.

В 52-ата минута Интер получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Едимилсон в наказателното поле. Това стана след намесата на ВАР. Зад топката застана Иван Перишич, който не сгреши.

Мауро Икарди отново отпадна от групата на Интер

"Нерадзурите" гостуват на Фиорентина в неделя

В 61-ата минута с ВАР бе отменен гол на Бираги за нарушение в атака на Луис Муриел. Колумбиецът вкара 2:3 в 74-ата минута, разписвайки се от пряк свободен удар.

Драмата настъпи в шестата минута от добавеното време, когато Данило Д'Амброзио игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия дълго гледа ВАР, преди да посочи бялата точка. Зад топката застана Джордан Верету, който прати Ханданович в обратния ъгъл за крайното 3:3.