Изследователи от американския софтуерен гигант Microsoft и група докторанти на Масачузетския технологичен институт (MIT) разработиха иновативно изобретение в областта на мобилната индустрия.
Става дума за временна татуировка, която се поставя на китката и може да функционира като сензорен дисплей, контролирайки дистанционно смартфона, пише The Verge.
Новата технология ще бъде официално представена следващия месец и е наречена от откривателите си DuoSkin.
Изследователите споделиха, че се прави схема за работа на иновацията с помощта на графичен софтуер.
А самите позлатени нишки, които могат да са проводник на електричество, губят традиционната си функция и се премахват.
След тази процедура се прилагат още няколко широко приложими елемента и компонента, които правят татуировката интерактивна.
Според разработчиците на идеята татуировката може да се използва по няколко начина.
Украшението може да превърне кожата в тракпад, който функционира като сензорна мишка и по принцип е част от устройството на лаптопа.
Друга дейност, в която може да се приложи иновацията, е да се тегли информация чрез временното украшение.
Една от снимките, които докторантите от университета са споделили, показва как ще изглежда „умната” татуировка. В накита ще се включват дори LED светлини, които до известна степен ще превърнат кожата на ръката във бляскав дисплей.
Специалистите, открили ново приложение на временната татуировка, не са пионери в опитите си да превърнат кожата в сензорен дисплей.
През 2010 година в изследователския университет „Карнеги Мелън”, който се намира в Питсбърг, Пенсилвания, отново в отбор с изследователите от Microsoft, студент разработил т.нар. Skinput.
Изобретението превръща китката или горната част на дланта в тъчпад.