Варненският Локомотив постигна "златен дубъл", спечелвайки девета титла на България по хандбал. "Железничарите" се наложиха във втората финална среща с Добруджа с 26:16 (13:10) и завършиха сезона непобедени.

Хандбалистките на Етър спечелиха десета титла

"Болярките" сломиха Бъки в началото на второто полувреме

Домакините от Добрич, които за последно станаха шампиони през 2013-а се опитаха да окажат съпротива и до почивката губеха само с три гола разлика. След това те нямаха аргументи в нападение и за 30 минути вкараха само 6 попадения.

Най-резултатен в мача беше Бранимир Балчев с 10 гола. Варненци са шампиони за първи път от 2008-а година. Те бяха установили доминация в началото на века, когато спечелиха 8 титли в рамките на 9 години.

Първенството ще завърши в края на седмицата. Тогава Чардафон ще приеме в Габрово Пирин (Гоце Делчев). Във втората среща за бронзовите медали Пирин победи габровци с 26:21 (15:9) и отложи развръзката в битката за третото място.