Две големи изненади се случиха във втория ден от осминафиналите на 25-то световно първенство по хандбал. Най-неочаквано отпаднаха олимпийският шампион Дания и европейският шампион Германия.

Датчаните загубиха от традиционно неудобния ми съперник Унгария с 25:27. Маджарите бяха с едни гърди напред през цялата среща и успяха да удържат преднината си в напрегнатите последни минути.

Германия загуби един спечелен мач от Катар. Бундестимът водеше с 17:13 в средата на второто полувреме и създаваше впечатлението, че контролира мача.

Катарците водени от най-великият треньор в историята на хандбала Валеро Ривера останаха само с трима чужденци след олимпийските игри в Рио. По времето на миналото първенство проведено в тяхната държава те спечелиха сребърните медали с отбор съставен изцяло от натурализирани хандбалисти.

Водени от кубинеца Рафаел Капоте вкарал 9 гола, французина Бертран Роине с 4 гола и босненският сърбин Даниел Сарич на вратата, който също отбеляза гол, катарците играеха здраво в защита и наложиха специфично бавно темпо.

В 56-ата минута Капоте изравни, а в следващата атака отново той изведе Катар напред 21-20. Този резултат беше запазен до края.

На миналото световно първенство в четвъртфинален мач Катар също елиминира Германия, но тогава специалистите окачествиха мача като съдийски.

Унгария елиминира надменните датчани

Швеция разгроми отборът на Беларус, който си спретна един особен мач в групата с Унгария с 41-22.

В последната среща Хърватия по стар балкански обичай се отпусна срещу Египет и спечели с 21:19, след като водеше на полувремето с 13-7.

Във вторник са четвъртфиналите. Най-интересна се очертава срещата, която хърватите наричат „Ел класико" между Испаиния и Хърватия, която ще се играе от 21:45 часа в Монпелие.

Останалите мачове са:
в Албертвил от 18:00 часа, Норвегия - Унгария. В Лил на футболния стадион Пиер Мороа, Франция - Швеция и в Париж, Катар - Словения.