Младите български хандбалистки до 17 години спечелиха бронзови медали на Европейското първенство във втора дивизия, проведено в Македония. Те имаха сериозно превъзходство в мача за третото място срещу домакините и се наложиха с 30-25. Срещата се игра пред повече от 1000 зрители в скопската зала "Кале".

Исландия не се оказа пречка за младите български хандбалистки

Момичетата на Николай Начев постигнаха втора победа в Македония

Българките поведоха с 13-8 след първото полувреме. В средата на втората част разликата падна до  21-19, но след това те отново наложиха волята си.

Мари Томова, която направи отличен край на сезона в първенството на България игра най-добре и отбеляза 7 гола. Емилия Самуилова добави 5 попадения. За македонките Мария Тасевска беше точна 7 пъти.

Мария Маслева беше избрана в идеалния отбор на турнира.

Словения победи Полша във финала с 31-30 (16-13). Турнирът ще бъде запомнен с дисквалификацията на Гърция в първия ден на турнира. Тогава гъркините напуснаха мача си с домакините, протестирайки против използването на името Македония.