Хандбалистките на България до 17 години постигнаха втора победа на Европейското първенство от втора дивизия в Македония.

Момичетата на Николай Начев се справиха с прекия си съперник за второто място в група "B" Исландия с 24-19. Ивон Дюлгерова затвори вратата си в началото на първото полувреме и това донесе аванс на нашите за 7-3. Българките умело съхраниха преднината си до почивката и се оттеглиха при резултат 13-9.

Исландките се опитаха през второто полувреме да се върнат в мача, но не съумяха да намалят разликата, която варираше между 4 и 5 гола. Мария Маслева вкара 5 попадения и спечели признанието за най-полезна хадбалистка. Мадлен Тодорова и Кристияна Караманлиева бяха точни по 4 пъти.

Осемте гола на Лена Маргрет Валдимарсдотир не стигнаха на исландките, които са на последно място в групата.

Утре българките ще играят с Косово, а в събота с най-силния отбор в групата Словения. Успех срещу косоварките ще класира нашите момичета за полуфинал.

Турнирът започна със скандал, когато в първата среща гъркините напуснаха мача си с Македония след само 32 секунди игра. Нашите южни съседи бяха несъгласни с надписа Македония, с който играеха техните съпернички. Европейската централа веднага дисквалифицира Гърция от състезанието.

Първенството е един от двата втородивизионни турнири. Евро 2017 за девойки до 16 години започва на 10-ти август в Словакия и в него ще участват 16-те най-добри отбори.