Испания започна защитата на европейската си титла по хандбал с убедителна победа с 33-22 (14-11) над Латвия в група "С".

Холандия е новият световен шампион по хандбал при дамите след драма на финала срещу Испания

Спорно правило, важащо само в последните 30 секунди от мача, определи новият първенец на планетата

Латвийците изненадващо стартираха по-добре и поведоха с 4:1, но постепенно класата на съперника си каза думата. След 8:8 иберийците вкараха два поредни гола за 10:8 и до края на срещата не изпуснаха водачеството, като в последните минути направиха аванса си двуцифрен.

Анхел Фернандес Перес беше най-резултатен за успеха с 5 гола.

В другата среща от групата със силна игра след почивката бронзовият медалист от Олимпиадата в Рио 2016 Германия подчини Холандия с 34-23 (15-13).

В група "А" двукратният олимпийски шампион Хърватия спечели в първия кръг срещу Черна гора с 27-21 (12:13) след обрат през втората част. Беларус изненада Сърбия с 35-30 (16:15) след 9 гола на Артьом Каральок.