Хандбалистките на Хърватия спечелиха исторически бронзов медал на Европейското първенство по хандбал.

Момичетата на Ненад Шощарич изнендаха в малкия финал домакина Дания с 25:19 (11:11) и за първи път заслужиха място на подиума на такъв висок форум.

Първото полувреме в Хернинг премина на приливи и отливи, след като датчанките преодоляха изоставане с 0:3, след което обърнаха до 7:4 в своя полза. В крайна сметка почивката дойде при равенство 11:11.

Втората част вървеше равностойно до 18:18 в 41-ата минута, след което хърватките вкараха седем безответни попадения и затвориха на практика вратата си.

Капитанката Катарина Йежич и Стела Посавец бяха най-резултатни за победителките с по 5 гола. За Дания по 4 пъти се разписаха Ане Хансен и Мете Транборг.

Финалът между защитаващия титлата си Франция и седемкратния шампион Норвегия е от 19:00 часа.