Хандбалният отбор на Бъки спечели дербито от четвъртия кръг на дамското първенство срещу Етър с 23-22 (12-13). Двубоят се игра във Велико Търново.

Хандбалистите на България попаднаха в група с Люксембург, Великобритания и Ирландия

Първите квалификационни срещи за Евро 2022 са през януари

Гостенките от Габрово доминираха в началото, допуснаха обрат, но края отново наложиха волята си. Лидия Ковачева вкара 9 гола за победителките, а 6 пъти се разписа Мадлен Тодорова.

Данислава Петрова също намери мрежата 9 пъти за Етър. Миглена Христова вкара 5 попадения. "Болярките" успяха да наваксат изоставане от 7-11 и в началото на второто полувреме дори поведоха с 16-13.

Бъки е начело с 8 точки от 4 мача. Етър и Свиленград имат по 3 победи и 1 загуба с по 6 точки.