Добруджа победи Осъм в мач от предпоследния кръг от редовния сезон на първенството на България по хандбал. Добрчилии спечелиха гостуването си в Ловеч с 29-22 и практически си осигуриха второто място.

Другият претендент за призово място габровският Чардафон също постигна успех като гост. Във Варна Спартак не можа да се противопостави на габровци и отстъпи с 22-28. След първото полувреме резултата беше 11-15. Чардафон и Добруджа имат по 26 точки, но добричлии са с по-добри показатели в преките двубои и ще имат домакинско предимство в плейофите.

Добруджа надви Чардафон в пряк двубой за второто място

Добричлии постигнаха необходимите им 8 гола разлика

Отборът на Пирин (ГД) изигра два мача с цел да оптимизира финансовите си разходи. В събота Пирин спечели гостуването си В Горна Оряховица на Локомотив с 32-24, а в неделя отстъпи на лидера Локомотив (Вн) с 20-29. Представителите на Югозапада излязоха временно на четвърто място след загубата на шампионите от Фрегата в София от НСА с 26-35.

В последния кръг Пирин има много тежко гостуване в Габрово, а Фрегата ще играе у дома с Локомотив (ГО). Теоретичен шанс за четвъртото място има и отборът на НСА, който ще изиграе два мача във Варна. Но това минава през задължителна победа над непобедимия през този сезон Локомотив (Вн).