Добруджа победи Чардафон в пряк двубой за второто място в мъжкото хандбално първенство с 28-20. Разликата от 8 гола неутрализира 7-те гола в полза на габровци постигнати през есента.

Този резултат много вероятно ще донесе второто място в крайното класиране в редовния сезон на добричлии и ще им осигури домакинско предимство за полуфиналния плейоф.

Първото полувреме беше равностойно и малко резултатно. В края домакините от Добруджа успяха да дръпнат с 3 гола разлика - 9-6.

След почивката добричлии излязоха с твърдата нагласа да постигнат победа с необходимите им осем гола разлика. Те поведоха с 13-7, но габровци успяха да намалят разликата до 4 попадения. Едва в последната минута домакините успяха да постигнат необходимия им резултат.

Чардафон има все пак мач по-малко, но той е срещу непобедимия през този сезон отбор на Локомотив (Варна).

В битката за четвъртото място шампионите от Фрегата имат лек аванс след убедителната си победа в Ловеч над Осъм с 43-27.

Във варненското дерби Локомотив имаше проблеми през първата част, след която водеше само с 2 гола срещу Спартак - 14-12. След почивката "железничарите" натрупаха комфортен аванс и спечелиха с 31-21. Те практически си осигуриха първото място в класирането за редовния сезон.