Домакинът Франция победи Черна гора с 25-20 (16-8) в мач от шестия ден на Европейското първенство по хандбал при дамите. Така световните шампионки продължават в следващата фаза с една победа и една загуба.

Холандия сломи Испания с гол в последната секунда

Пет отбора си осигуриха места във втората фаза на Европейското по хандбал

Французойките изиграха много силно първо полувреме и допуснаха само 8 гола за 16-8. През втората част балканките се върнаха в мача и 12 минути преди сирената съкратиха изоставането си на 3 гола - 17-20. В нервните последни минути домакините бяха по-съсредоточени и не допуснаха очертаващия се обрат.

Олимпийският шампион Русия игра с резервите си загуби от Словения с 27-29 (13-13). Мачът беше без значение, защото рускините вече бяха спечелили първото място в група "В", а словенките знаеха, че след двубоя приключват участието си на Европейското. "Сборная" влиза в следващата фаза с две победи - срещу домакина Франция с 26-23 и срещу Черна гора с 24-23. За победителките Анна Кочетова отбеляза 6 гола. А Ана Грос реализира 12 попадения за Словения.

Сърбия победи Дания с 30-25. Датчанките бяха фаворитки, но бяха надиграни категорично и разликата на няколко пъти достигаше до 8 гола в полза на сръбкините. Така в група "А" се получи тройна въртележка на върха между Сърбия, Швеция и Дания. Полша приключи с участието си след драматична загуба от Швеция с 22-23.

За следващата фаза се формира нова група "1", която е със шест отбора.

6. Черна гора 0 точки 43:49

Първите два отбора ще се класират за 1/2-финал, а третият ще играе плейоф за пето място.