Хандбалният отбор на Добруджа постигна много важна победа в петия кръг от мъжкото първенство. Добричлии се наложиха над габровския Чардафон с 23-20 в мач, игран в зала "Русалка".

Бъки победи Свиленград в зрелищно дерби от дамското хандбално първенство

Мачът премина през много обрати и беше решен в последните секунди

Първото полувреме от интригуващата среща донесе само 18 гола благодарение на отличната игра на двамата вратари - Емил Иванов на домакините и Пламен Иванов на гостите. Така първите 30 минути завършиха наравно - 9-9.

След почивката играта продължи да върви гол за гол и едва в края "жълто-зелените" успяха да се откъснат в резултата, като в 59-ата минута стигнаха до преднина от 4 попадения.

Така Добруджа остава на второто място във временното класиране с 8 точки.

Най-резултатен за победителите беше Йордан Михайлов с 8 гола. Георги Христов отбеляза 4 попадения, а Стефан Ефтимов - 3. С по 2 гола във вратата на Чардафон се отличиха капитанът Илиян Илиев, Илиян Денев, Стилиян Стоянов и Александър Димитров.

С тази среща приключи серията от домакински мачове на Добруджа. До края на есенния полусезон следват 3 поредни гостувания.

Преди тези срещи Добруджа  ще играе отново срещу Чардафон 1/8-финалната среща за "Купата на България". Своеобразният реванш ще бъде след две седмици в Габрово.