Шампионките от Бъки победиха Свиленград с 31-29 (15-13) в дербито от четвъртия кръг на дамското хандбално първенство. С този успех габровки  оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки, постигнати от 3 победи. Свиленградки допуснаха първо поражение през сезона и вече са втори с 5 точки от две победи, едно равенство и едно поражение.

Срещата започна много оспорвано с постоянна размяна на водачеството. Гостенките поведоха с 4-2 в осмата минута, но малко по-късно допуснаха обрат до 4-6. Последва силна серия на "Амазонките от юга", след която те дръпнаха с 13-8 след 20 минути игра. В този момент една от лидерките Стефка Агова получи мускулна травма и трябваше да напусне принудително игрището, след като беше отбелязала 4 гола.

Хандбалистите на Локомотив (Варна) със 76-а поредна победа

Варненци разгромиха Асти'91 (Хасково)

Бъки се възползва от стъписването в редиците на съперника и със 7 поредни гола до края на полувремето поведе отново с 15-13. След почивката габровки увеличиха аванса си до 19-14 в 36-ата минута. Със страхотна игра на другата лидерка на гостенките Кристина Миланова тимът на Свиленград съкрати пасива си и 20 секунди преди края имаше нападение при 29-30.

Габровки не допуснаха гол, а в последвалата контраатака Мари Томова реши всичко с точен изстрел със сирената за 31-29.

Габриела Цонева беше най-резултатна с 8 попадения за Бъки. Младата Томова се разписа 7 пъти. Една от водещите състезателки на габровки Лидия Ковачева имаше много лош ден и не успя да отбележи нито един гол. Кристина Миланова се отличи за Свиленград с 14 попадения.