Вардар (Скопие) спечели за втори път в своята история хандбалната Шампионска лига. Шампионите на Северна Македония победиха пред 20 хиляди зрители в Кьолн най-силния унгарски тим Телеком Веспрем с 27-24 (16-11).

Старши-треньорът Роберто Гарсия Парондо излъга в решителния мач своя колега. Македонците започнаха много силно и дръпнаха с 5 гола разлика на почивката с 16-11.

Дания разгроми Норвегия за първа световна титла в мъжкия хандбал

Франция излъга Германия в мача за бронза

Веспрем успя да се доближи на един гол след 40 минути игра за 16-17. Но много точната и сърцата игра на македонците не допусна обрата.

Веспрем загуби и четвъртия си финал след 2012, 2015 и 2016 години и не можа да направи унгарски дабъл в мъжкия и дамския турнир. Вардар е третият отбор след ТХВ Кил (Германия) и Барселона (Испания) с две титли в Кьолн, където вече традиционно се играе финалната четворка.

Деян Милосавльев направи невероятни спасявания срещу излезли сами срещу него нападатели на Веспрем в последните минути. Гигантът Даинис Кристопанс пое отговорността, и както в полуфинала срещу Барса Ласа вкара най-важните голове в края.

В двубоя за третото място Барса Ласа се наложи над полския ПГЕ Виве Киелце в голов трилър с 40-35. Двата отбора се опитаха да забравят разочарованието от загубените в събота полуфинали с открита и зрелищна игра.

Барса Ласа водеше в събота срещу Вардар с 16-9 на почивката. Сърцатата игра на македонците в последните 15 минути доведоха до невероятен обрат и победа с 29-27. Даинис Кристопанс вкара важните голове и изработи червен картон за нападателя на Барса, бразилеца Дош Сантош.