Габровският Чардафон елиминира вицешампионите от Добруджа в осминафиналне мач за хандбалната "Купа на България". Победителите ще играят след три седмици срещу хасковския АСТИ-91, който почиваше в първия кръг на престижната надпревара.

Хандбалистките на Етър спечелиха гостуването си в Шумен

Домакините уцелиха четири греди в мач с много грешки

В другия много интересен мач миналогодишният финалист Пирин (Гоце Делчев) победи Осъм в Ловеч с 29-20 (14-7). В спор за място във финалната четворка неврокопчани ще се изправят в средата на декември срещу Локомотив (Горна Оряховица).

Защитаващият трофея и шампион на страната Локомотив (Варна) започва директно от четвъртфиналите, където ще срещне градския съперник Спартак, който разгроми втородивизионния Калиакра (Каварна) с 46-24 (22-13). НСА спечели гостуването си на Фрегата в Бургас с 27-24 (15:11) и ще срещне единственият четвъртфиналист извън "групата на майсторите" Спартак (Плевен).

Резултати от сминафинални срещи от турнира за "Купата на България" по хандбал за мъже: